Fırat Damla Sulama Boruları

Fırat damla sulama boruları “damla sulama sistemleri” anlayışıyla üretilir. Fırat’ın Ankara’daki üretim tesislerinde üretilen damla sulama boruları, mini vana, nipel manşon, kör tapa, redüksiyon T ve dirsek “Fırat damla sulama sistemleri”ni oluşturur. Damla sulama borularının kullanımı ile su kaybı en aza indirilir. Damla Sulama Borusunun içine belirli aralıklarla yerleştirilen damlatıcılar suyun istenilen miktarlarda bitki köküne verilmesini sağlar. Ayrıca, bu yöntemle suda eritilebilen gübrelerin de su ile birlikte bitki köküne ulaştırılması sağlanır. Damla Sulama Boruları ile yapılan sulamada %60’a varan oranlarda tasarruf sağlanır. Fırat Damla Sulama Boru fiyatları için lütfen sitemizde yer alan bayilerimize başvurunuz.

Ø 16x1/2 Mini Vana

Fırat Damla Sulama Sistemleri’nin önemli bileşenlerinden mini vana damla sulama borularından lateral borulara bağlantı kolaylığı sağlar.

16-16-16 mm Redüksiyon T

Fırat Damla Sulama Sistemlerinde kullanılan Redüksiyon T parça damla sulama borularına yapılacak eklemelerde kullanılır.

Ø 16 Kör Tapa

Fırat Damla Sulama Sistemlerinde kullanılan körtapa boru sonlandırmada kullanılan ve %100 sızdırmazlık sağlayan ek parçadır.

16 mm Ø 90 dirsek

Fırat Damla Sulama Sistemlerinde kullanılan 90 dirsek ek parça damla sulama borularındaki dönüşlerde kullanılır.

Google Harita